English | French | Spanish | Deutch
0363-401419 / 0742 984 664 aripidecopil@gmail.com

Familia si copilul

Campanii

1. Dezvoltarea armonioasa a legaturii dintre mama si copil , incepand chiar din momentul conceperii este un aspect ce trebuie tratat cu mai multa seriozitate si atentie in societatea noastra. “Fiecare cuvant al mamei este o lira de aur”. Rolul mamei in viata de familie este fundamental. Natura relatiei dintre mama si copil este baza fundamentala in dezvoltarea stabilitatii emotionale si fizice in viitorul copilului. Intelegerea si cunoasterea reprezinta o usa deschisa pentru o viata placuta si fericita in familie.

image006

2. Familia este centrul important al unei societati. Trairile din copilarie au repercursiuni deosebie asupra copilului de maine si asupra omului adult. Valorizand emotiile copilariei ,dar si descoperind impreuna talentul de a creste frumos reusim sa pretuim viata ca pe o comoara.

3. Iubirea –sublima manifestare a omului pe pamant.

Impreuna ,reusim sa aducem o schimbare in viata noastra si a celor din jurul nostru. Acest lucru ne hraneste acea dorinta sau gand din copilarie : “Vreau sa schimb lumea intr-o lume mai buna, in care totul este posibil, o lume de basm,in care exista eroi si zane , iar Mos Craciun este real.

Iubirea dintre oameni este : comunicare, prietenie, acceptare, compasiune si bucuria de a impartasi clipe frumoase si vesele impreuna.image004